رباتی که به تنهایی سوار آسانسور می شود + گوگل به زودی در سرویس Earth وضعیت آلودگی هوا را هم به نمایش می گذارد – دیجیاتو – مارکتینگ

خبرگزاری مهر: پژوهشگران این روزها انجام تقریبا هر کاری را توسط ربات ها ممکن کرده اند و تازه ترین دستاورد در این حوزه تولید ربات چهارپایی است که می تواند به تنهایی سوار آسانسور شود
نصب حسگرهای متعدد بر روی این ربات حرکت خودکار آن در مناطق شلوغ و عدم برخورد با موانع را تضمین می کند. قیمت و زمان عرضه این ربات هنوز اعلام نشده است.

خبرگزاری مهر: پژوهشگران این روزها انجام تقریبا هر کاری را توسط ربات ها ممکن کرده اند و تازه ترین دستاورد در این حوزه تولید ربات چهارپایی است که می تواند به تنهایی سوار آسانسور شود.

 رباتی که به تنهایی سوار آسانسور می شود

به نقل از نیواطلس، این ربات چهارپا Anymal نام دارد و توسط محققان دانشگاه ETH Zurich سوئیس تولید شده است. قرار است عرضه این ربات به بازار به زودی آغاز شود و از آن برای کمک به افراد معلول و ناتوان به منظور سوار شدن به آسانسور استفاده شود.
البته این ربات می تواند در حوزه های صنعتی نیز مورد استفاده قرار بگیرد و به عنوان مثال در مناطق خطرناکی مانند حوزه های استخراج و اکتشاف نفت و گاز، معادن و نواحی تحت کنترل شدید امنیتی برای انجام امور مختلف به کار گرفته شود.

ربات چهارپای مذکور ۳۰ کیلوگرم وزن دارد و می تواند حداکثر ۱۰ کیلوگرم بار را با خود وزن کند. ارتفاع این ربات کمتر از یک متر است و با هر بار شارژ باتری می تواند بین دو تا چهار ساعت فعالیت کند.

——————-

گوگل در پروژه جدید خود خواستار آن است که توجهات بیشتری را به اهمیت حفاظت از محیط زیست جلب کند
گفتنی است که گوگل و آکلیما در تهیه این نقشه ها از ماشین های گوگل استریت ویو استفاده کرده اند و تا کنون موفق شده اند که با 4000 ساعت تصویربرداری، بیش از 100 هزار مایل از مساحت ایالت کالیفرنیا را پوشش بدهند.

گوگل در پروژه جدید خود خواستار آن است که توجهات بیشتری را به اهمیت حفاظت از محیط زیست جلب کند. مطابق آخرین گزارشات، گوگل در پروژه ای مشترک با Aclima که یک شرکت فعال در حوزه تکنولوژی های زیستی است، در حال حاضر روی تهیه نقشه های آلودگی هوا از ایالت کالیفرنیای آمریکا کار می کند تا بتواند این نتایج را با کلیه کاربران در پلتفرم گوگل ارث به اشتراک بگذارد.

Karin Tucen-Bettman، مدیر برنامه توسعه گوگل ارث بر این باور است که دانشمندان و متخصصین سنجش کیفیت هوا می توانند از این اطلاعات برای ارائه راهکارهایی جهت پیشگیری از آلودگی به دولت و سازمان های حفاظت از محیط زیست استفاده نمایند.

گوگل و آکلیما تا امروز بیش از یک میلیارد داده کاربردی از وضعیت هوای نقاط مختلف کالیفرنیا جمع آوری کرده اند که متخصصان هواشناسی با پر کردن یک فرم آنلاین می توانند به آن ها دسترسی داشته باشند.

البته لازم به ذکر است که این اولین اقدام غول مانتین ویو در راستای تهیه نقشه از آلودگی های هوا نیست. گوگل سال گذشته در همکاری با دانشگاه تگزاس و سازمان حفاظت از محیط زیست آمریکا اقدام به تهیه نقشه هایی تعاملی کرد که آلودگی های هوایی شهر اوکلند را به نمایش می گذاشتند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *